Budowa domu i murowanie fundamentów zimą ze sklepem budowlanym Mrówka.

Ostatnio sporo czasu spędzam w Internecie i szukam artykułów związanych z budownictwem. U mnie co prawda daleka droga od chociażby próby budowy własnego domu, ale zdobywanie wiedzy zawsze jest warte poświęcenia tych kilku godzin. Ostatnio znajomy zapytał mnie, czy znam sieć sklepów budowlanych Mrówka. Znałem, jednak natrafiłem na bardzo interesujący portal związany z poradami budowlanymi. 

Blog Mrówka to nic innego jak uzupełnienie oferty sklepu budowlanego z materiałami. Znajdziemy tu szereg ciekawostek, interesujących faktów, a także praktycznych porad. Co więc z tym fundamentami i budową domu zimą? Otóż okazuje się, że sklep budowlany Mrówka radzi, aby takich działań nie prowadzić przy niskich temperaturach. Wszelkie prace należy ograniczyć do absolutnego minimum, ponieważ praca w takich warunkach może prowadzić do poważnych problemów. Widać to wyraźnie w przypadku betonowej posadzki, która nie ma szansy na osiągnięcie zakładanej wytrzymałości. To przekłada się na jej pękanie, kruczenie, obniżają się więc jej parametry. Zakończenie pracy najlepiej zakończyć w połowie listopada, a więc okres ten już dawno za nami. Odradza się prowadzenie jakichkolwiek poważnych prac, a budynek należy pozostawić w stanie surowym zamkniętym. Ostatnie prace takie jak montaż okien i drzwi należy przeprowadzić zanim pogorszą się warunki. W ten sposób zabezpieczymy obiekt od wewnątrz przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych. Nawet jeśli udałoby się nam rozpocząć murowanie przed pierwszymi przymrozkami to nigdy nie ma pewności, że w połowie prac zmieni się pogoda i zakres temperatur w ciągu doby.

Wśród prac, które należy wykonać podczas dodatnich temperatur możemy wymienić działania betoniarskie, tynkarskie oraz murarskie. Wynika to z właściwości samych materiałów oraz produktów. Będą one skuteczne tylko w określonych warunkach, przykładem może być klej oraz zaprawa murarska. Środki te nie są przeznaczone do pracy w niskich temperaturach. Identycznie wygląda kwestia materiałów, które mają w swoim składzie wodę lub do ich wymieszania jest potrzebna ciecz. Jakość wykonanych prac będzie tu zależała od temperatury, nie powinno się używać tego typu produktów w temperaturach poniżej +5 stopni Celsjusza. Jeżeli nie będziemy tego przestrzegać to grozi nam pękanie i odpadanie powierzchni lub jej stopniowa degradacja.

Poradnik budowlany Mrówka radzi

Sklep budowlany Mrówka to źródło wielu sprawdzonych materiałów. Prowadzenie prac w okresie jesienno-zimowym wydaje się niemożliwe także ze względu na panujące warunki. Nawet jeżeli wybrany materiał pozwoli na pracę w niskich temperaturach to może okazać się, że wszelkie działania są bardzo męczące i mogą prowadzić do błędów wykonawczych. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, gdy układamy bloczki z betonu komórkowego zimą lub montujemy drzwi. W niskich temperaturach będziemy narażeni na znacznie więcej błędów, które wynikają chociażby z gorszego chwytu w rękawiczkach zimowych. Dodatkowo elementy metalowe mogą pokrywać się szronem i lodem, co uniemożliwi profesjonalny montaż. Prace na wysokościach są z kolei narażone na ryzyko upadku. Śliskie powierzchnie pokryte śniegiem lub zamarzniętą deszczówką to doskonałe warunki do wypadku.